GenelSuriye Dostları

Suriye’deki İranlıların kaçırılmasından ABD sorumludur

İran dışişleri bakanlığı Afrika ve Arab ülkeleri bölümü yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan Suriye’de kaçırılan İranlı ziyaretçilerin can güvenliğinden ABD’nin sorumlu olduğunu söyledi.

İran dışişleri bakanlığı Afrika ve Arab ülkeleri bölüm yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan İran’ın Tahran’daki İsviçre büyükelçiliği kanalıyla Amerika’ya mesaj gönderdiğini Suriye’de kaçırılan 48 İranlı ziyaretçinin durumuna ilişkin olarak, Amerika’nın açıkça silahlı grublara silah gönderdiği ve yardım ettiğini bu yüzden kaçırılan 48 İranlı ziyaretçinin can güvenliklerinden de Amerikanın sorumlu olduğuna dikkat çekildiğinin ifade edildiğini söyledi.

Amerika’nın terörizme destek verdiğini ve Suriye’de kaçırılan İranlıların can güvenliğinden Amerika’nın sorumluğu olduğunu belirten Hüseyin Emir Abdullahiyan, Amerika’nın yanı sıra, Katar ve Türkiye’nin de Amerika kadar sorumlu olduklarını ve İranlı ziyaretçilerin can güvenlikleri konusunda bu ülkelerin de gerekli duyarlılıkları göstermelerini istedi.

İran dışişleri bakan yardımcısı açıklamasında, Suriye’de bazı İranlıların öldürüldüğüne dair haberlere işaretle, bu konuda şimdiye kadar elimize hiçbir haber ulaşmadı diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu