Genel

Suriye’deki teröristler Deyrezzor’da bir doğalgaz boru hattını havaya uçurdu

Suriye’de silahlı bir terör grubu bugün Deyrezzor ilindeki Tabiye Doğalgaz İstasyonundan Homs iline uzanan doğalgaz boru hattını Deyrezzor İline tabi Mrat Bölgesinde bir bomba düzeneği ile havaya uçurdu.

Petrol ve Madeni Servetler Bakanlığında yetkili bir kaynak; teröristlerin sabotaj eylemi neticesinde doğalgaz şebekesini günlük 3.5 milyon metre küp doğalgaz ile besleyen boru hattı ve Tabiye Doğalgaz İstasyonunun hizmet dışı kaldığını söyledi.

Aynı kaynak eli kanlı terör gruplarının aynı zamanda Cumartesiyi Pazara bağlayan gecede Homs iline tabi Tedmur (Palmira) Bölgesinde el Şair Doğalgaz İstasyonunu havan mermileriyle hedef aldıklarını belirtti.

Kaynak saldırı sonucunda doğalgaz şebekesine günlük 2 milyon metre küp doğalgazla besleyen istasyonda maddi hasarın oluştuğunu ve hizmet dışı kaldığını söyledi.

Arıza Onarım ekiplerinin sabote edilen istasyonları onarma çalışmalarını derhal başlattıklarını belirten kaynak, elektrik santrallerini besleyen doğalgaz şebekesinin zarar görmesiyle elektrik tasarrufunun artacağına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı