GenelGerçeklerKimyasal İddialar ve Gerçekler

Suriye’deki teröristlere kimyasal silahları Fransa’nın verdiği belgelendi

Fransa dışişleri bakanı, Suriye’de kimyasal silahlar ve terör saldırıları konusuna karıştığına dair Avrupalı yetkililer tarafından suçlanmakta.

Haber merkezinin bildirdiğine göre Suriye karşıtı tutumları ile bilinen Fransa dışişleri bakanı Lauren Fabius, Avrupa yetkilileri tarafından kendine yöneltilen suçlamalarla karşı karşıya, öyle ki şimdiye kadar Suriye’de kullanılan kimyasal silahlar konusuna karışmakla da suçlanıyor.

Belçika senatosu eski başkanı Mari Lezin, Fransa istihbarat teşkilatında küçük bir grubun Suriye’de kimyasal silahların sorumlusu olma ihtimalinden söz ederken, Fabius çevresinde oluşan bir grubun Suriye’deki kimyasal silahlar konusuna karıştıkları ihtimalinden söz etti.

Belçika eski senato başkanı ayrıca Avrupa kamuoyuna göre Fabius terörizmi destekleme çizgisi aştığı ve olaylara karışmaya kadar ilerlediğini, önümüzdeki günlerde Suriyelilere karşı işlediği cinayetlerden sorgulanacağı ihtimalinden söz etti.

Bir Yorum

  1. Mösyö Fabiusùn neden bu kadar istekli $ekilde Suriyeye girmek istedigini anlamak icin fazla zekaya gerek yok.Helede terör hamisi suudi Arabistanin Suriyeyi i$gal edecek ülkelerin tüm masrafini kar$iliyacagini söylemesi Mösyö Fabiusun i$tahini artirmi$ akli sira sucunu gizleyecek utanmazlar etik degerleri sifir Fransanin heryol mübah bunlara.Yargi yolu acilip yargilanmali ne kadar suclu varsa Suriyeye kar$i sava$ ki$kirticiligi yapan..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı