GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Suriye’deki teröristlerin hedefleri ile İsrail’in hedeflerinin aynı olduğu ispatlandı

İran, korsan İsrail savaş uçaklarının Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki bir tesisi bombalamasını kınadı. Tahran, İsrail’den bölgede kurulan Patriot füzelerine aldanmamasını istedi.

İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, korsan İsrail’in açık şekilde Suriye’nin egemenliğini ve toprak bütünlüğünü çiğnediğini söyleyerek, “Yapılan saldırı, Suriye’deki teröristlerin hedefleri ile İsrail’in hedeflerinin aynı doğrultuda olduğunu göstermektedir” dedi.

Salihi, saldırıyla Suriye’nin yürüttüğü mücadelesindeki haklılığını kanıtlandığını kaydetti.

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan ise saldırının korsan İsrail için kötü sonuçları olacağını söyledi.

Abdullahiyan, “Siyonist İsrail rejimini uyarıyoruz, bölgede kurulan Patriot füze bataryalarına aldanmasınlar çünkü 8 günlük Gazze savaşında bu tip sistemlerin yetersizliği kanıtlandı ” dedi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği’nden konu hakkında etkili girişimde bulunulmasını talep eden İranlı yetkili, “Suriye konusunda sürekli sert tavır takınan çevrelere, şimdi bu saldırı konusunda ciddi ve keskin eylemler yapsınlar ” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı