Genel

Suriye’deki teröristlerin saldırılarında siviller zarar görmeye devam ediyor

Suriye’deki silahlı terör gruplarının Şam’da düzenledikleri havan saldırıları sonucunda 2 vatandaş şehit düştü 8 vatandaş da yaralandı.

Şam Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak; teröristlerin bugün fırlattıkları bir havan mermisinin Opera Kültür Merkezine isabet etmesi sonucu 2 vatandaşın şehit düştüğünü 5 vatandaşımızın da yaralandığını ifade etti.

Abbasiyin Bölgesinde sivil konut bölgelerine sibat eden iki adet havan mermisinin de 3 vatandaşın yaralanmasına neden olduğuna dikkat çeken kaynak; havan mermilerinin isabet ettiği noktalarda maddi hasar meydana geldiğini aktardı.

Homs Kentinin el Hıdır Caddesinde teröristlerin fırlattıkları 2 adet havan mermisiyle 1 vatandaşın şehit düştüğünü ifade eden kaynak ayrıca 13 vatandaşın yaralandığını beyan etti.

Kaynak bununla birlikte Homs’un doğusuna düşen Meşrafa Bölgesinin Denanir Köyünde teröristlerin havan saldırısı sonucu 1 bayanın şehit düştüğünü 2 vatandaşın da yaralandığını ibraz etti.

Silahlı terör gruplarının Şam Kırsalının Harasta Banliyösünde düzenledikleri havan saldırıları sonucunda ise 2 vatandaşımız şehit düştü 11 vatandaş da yaralandı.

Emniyet müdürlüğünde yetkili bir kaynak teröristlerin fırlattıkları havan mermisinin biri katın 2 vatandaşın şehit düşmesine 11 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olduğunu ifade etti.

Bununla birlikte Caramana Kentinde de teröristlerin havan saldırılarının devam ettiğine değinen kaynak; teröristlerin, el Radi Hastanesi, Cenayin ve Ravda semtlerindeki sivil konut bölgelerine fırlattıkları 17 adet havan mermisinin 13 vatandaşın yaralanmasına sebep olduğunu beyan etti.

Caramana Kentinde teröristlerin fırlattıkları bir havan mermisinin kent meydanına isabet etmesi sonucu 1 vatandaşın şehit düştüğünü 11 vatandaşımızın da yaralandığını dile getiren kaynak havan saldırılarının ayrıca birçok bölgede maddi hasara yol açtığını belirtti.

Teröristlerin Düveylaa’da sivil konut bölgelerine yönelik fırlattıkları 7 adet havan mermisinin vatandaşların evlerine isabet ettiğine dikkat çeken kaynak burada bir çocuğun yaralandığını ve evlerde maddi hasar meydana geldiğini beyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı