Genel

Suriye’den Japonya’ya eleştiri

Suriye dışişleri bakanlığı, Japonya’nın Suriye’ye daha fazla yaptırım konusunun ele alacağı toplantıya ev sahibliği yapmasını eleştirdi. Ve bunun ahlaki olmadığını bildirdi.

İRİB Muhabirinin bildirdiğine göre; Suriye dışişleri bakanlığı önceki gün bildiri yayınlayarak, Japonya’nın, suriye’ye uygulanan yaptırımların arttırılması yönündeki bir toplantıya ev sahibliği yapma kararını yeniden gözden geçirmesini isteyerek, bu baskılar ve yaptırımların, Suriye halkına olumsuz etki bırakacağı konusunda uyardı.

Dışişleri Bakanlığında yetkili bir kaynak, Suriye’ye uygulanan yaptırımların, ahlaksız olduğunu normal Suriye vatandaşına zarar vermekten başka bir işe yaramadığını, ulusal ekonomiyi yıkan ve devletin halkının isteklerine bağlı kalmasını engelleyen yaptırımlar olduğunu söyledi.

Dışişleri bakanlığının açıklamasında söz konusu toplantıya katılmak üzere davet edilenlerin daha önce düzenlenen toplantılara katılan aynı ülkeler olduğunu, Suriye ve halkının dostları ülkeler olmadıklarını bilakis, Suriye’nin toprak ve halk bütünlüğünü parçalamaya ve yıkmaya çalışan ve kendisine komplo düzenleyen ülkeler olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu