Genel

Suriyeli, Filistinli ve Iraklı Kadın Birlikleri ABD’nin Suriye’ye karşı saldırı tehditlerini protesto ettiler

Suriyeli, Filistinli ve Iraklı Kadın Birlikleri Şam’da BM merkezi önünde düzenledikleri gösteride ABD’nin Suriye’ye karşı saldırı tehditlerini protesto ettiler.

Kadın Birlikleri Temsilcileri, BM’nin Şam’daki Ofis Müsteşarı Halit el-Mısri’ye, BM Genel Sekreterine ulaştırılmak üzere bir mektup teslim ettiler.

BM Genel Sekreteri ve BM çatısı altındaki Uluslararası Örgütlere, Suriye’ye yöneltilen Saldırıların karşısında durma çağrısı içeren mektupta Suriye’ye askeri müdahale projesinin, Suriye ile ilgili sömürü ve işgal planları için bir gerekçeden ibaret olduğu beyan edildi.

Kimyasal silah senaryosunun, Suriye’de bulunan silahlı terör gruplarının belirlenen hedeflerine ulaşmadaki başarısızlığından sonra devreye girdiği belirtilen mektupta uluslararası topluma Suriye’ye yöneltilen tehditleri kınama ve Suriye ile dayanışma çağrısı yapıldı.

Katılımcıların pankart, slogan ve açıklamalarla ABD ve müttefiklerini protesto ettikleri gösteride ayrıca Kadın Birlikleri Başkanları yaptıkları açıklamalarda Suriyeli ve vatansever bütün Arap kadınların vatanlarını hedef alacak her saldırı karşısında verilen direnişin bir parçası olmaya devam edeceklerini beyan ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı