GenelSuriye Dostları

Suriyeli olmayanların Suriye topraklarına girmesi üzerine Hizbullah devreye girip gerekeni yaptı

Suriye’ye dışarıdan müdahele edenlerin başkaları olduğunu belirten Nasrullah, “Suriyeli olmayanların Suriye topraklarına girmesi üzerine biz devreye girip gerekeni yaptık” dedi.

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Genel Sekreteri direnişin, siyonist İsrail rejiminin saldırganlıkları ve tecavüzleri karşısında ülkenin bağımsızlık ve toprak bütünlüğünü koruduğunu bildirdi. El-Minar televizyonunun bildirdiğine göre dün “İslami direniş yaralıları ve gazilerini anma töreninde düzenlenen törene video konferansla katılan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “eğer direniş olmasaydı, Lübnan’daki hükümetimiz İsrail’e tâbi olacaktı. Biz, burada doğduk ve burada yaşadık. Burada kaldık. Burada şehit oluyor burada defnediliyoruz. Hiç kimse bizi Lübnan’dan, topraklarımızdan söküp atamaz” dedi.

“Direnişin, bazı devletlerin işbirliği ve Arapların terk etmesine, sayısının az olmasına rağmen özgürlük için savaş iradesiyle donatılmıştır. Direniş, Amerika ve İsrail’in işgaline karşı sessiz kalmanın tehlikesine karşı yeterli bilinçle donatılmıştır” diyen Hasan Nasrullah, “Herkes, kimin direndiğini, kimin kurbanlar verdiğini, kimin terk ettiğini kimin de işgalciyle işbirliğine girdiğini bilmesi gerekiyor. Dünyanın en güçlü ordularından birisi olan İsrail Ordusu, mücahitlerimizin ayakları altında Ayta Şaab’ta, Bin Cubeyl’de hezimete uğratıldı. Biz, Lübnan’a, birliğine ve varlığına en fazla önem verenlerin başında geliyoruz” dedi.

İslam düşmanlarının müslümanlar arasında tefrika çıkarmaya çalıştıklarını, Lübnan’da bazı şehirlerin, siyasi duruşundan ötürü cezalandırılmakta olduklarını, bazı alimler, gazeteciler ve ailelere, siyasi duruşlarından ötürü saldırılar düzenlendiğini hatırlatan Hasan Nasrullah, “Bazı medya organları, Sünni şehir olan Arsel’den çoğunluğunu Şiilerin oluşturduğu Baalbek ve Hermel’e füze fırlatıldığını iddia ediyor. Baalbek ve Hermel’de durum hassas. Bazıları, dedikodular aracılığıyla gerilimi tırmandırmak istiyor” dedi.

Hizbullah lideri kendilerine yönelik yoğun bir saldırı ve karalamanın bulunduğunu belirterek şöyle dedi: “2005 yılından beri, görüşlerimiz, mezhebimiz ve mensuplarımız hakaretlere maruz kalıyor. Bunlara hiçbir karşılık vermedik. Hakkımızda verilen ölüm ve tekfir fetvaları, duruşumuzu değiştirmeyecek. Biz, 2006 yılında İsrail’e karşı savaştık. Bir kaç istisna dışında tüm dünya, İsrail’in yanındaydı. Biz, duruşumuzdan geri adım atmadık.”

Seyyid Hasan Nasrullah ayrıca Suriye fitnesine de temasla “Biz, geç de olsa Suriye’de var olan projeye karşı mücadele için Suriye’ye girme kararı aldık. Biz, Suriye’deki mücadeleye en son gireniz” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu