Genel

Suriye’nin Homs halkı teröre meydan okuyarak Ramazan havasını yaşıyor

Terör ve teröristlerin eylemlerine meydan okuyan Homs halkı, mübarek Ramazan ayında yaşadıkları gelenek ve görenekleri sürdürmekle birlikte semtlerinde ve evlerinde ramazan havası estirmeye ısrar ediyor.

Yaşam ve hayat iradesinin her şeyin üstünde olduğunu ifade eden Homslular; özellikle iftar vaktinden sonra çarşı-pazarlara, alış veriş merkezleri ve restoranlara dolup taşmaya başladılar.

Homslular kentin Hadara, Nezha, Akrema ve daha başka semtlerde özellikle iftardan sonra güzel bir ramazan havası estirmeye çalışarak, bazı bölgelerde sahur saatine kadar dışarıda piknik yapıyorlar.

Bazı mekanların gece yarısına, hatta sahura kadar açık olup insanları ağırladıklarını ifade eden

oms ahalisi; insanların iftar vakitlerinde kahvelere, restoranlara ve parklara gitmeye alışkın olduklarını ancak geçen yılki ramazan ayında terör olayları yüzünden ramazan atmosferini yaşayamadıklarını, bu yıl ise terör ve terör gruplarına meydan okuduklarını ifade ettiler.

Ahali bu ramazan ayında durumun farklı olduğunu, lokanta ve alışveriş mekanlarının sabah saatlerine kadar açık olduğunu dile getirdi.

Ramazan ayında alışverişi arttıran Homs ahalisi vatandaşların tüm yiyecek ve gıda malzemelerinin rahatlıkla temin edilebildiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu