GenelSuriye Dostları

Suriye’ye karşı askeri müdahale İran için kırmızı çizgidir

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Hüseyin Emin Abdüllehyan Suriye’ye karşı askeri müdahalenin İran için kırmızıçizgiyi teşkil ettiğini ve böyle bir müdahalenin yıkıcı olacağını ifade etti.

El-Alem Televizyonunda bugün bir röportajı yayınlanan Abdüllehyan; İran’ın Suriye’nin içişlerine yönelik ve arkasında batılı güçlerin bulunduğu yabancı müdahaleyi şiddetle kınadığını söyleyerek Suriye’de yaşanan krizin tek çözüm yönteminin ulusal diyalog olduğunu vurguladı.

70’ten fazla devletin Suriye’de yönetimi değiştirmek amacıyla toplantı ve konferanslar düzenlemesini eleştiren İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı; Batı’nın Suriye ve Bahreyn’de yaşanan olaylarla ilgili sergilediği çelişkili tutumların kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Suriye yönetiminin uygulamaya başladığı reformlara rağmen batılı ve bölgesel kimi güçlerin Siyonist işgalin güvenliğini sağlamak amacıyla Suriye’yi direniş çizgisinden ayırarak Lübnan ve Filistin’deki direnişi zayıflatmaya çalıştıklarını belirten Abdüllehyan; İran’ın Siyonist işgal karşısında Suriye’nin yanında yer aldığını vurguladı.
Abdüllehyan; ayrıca İran’ın, Suriye’de Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad öncülüğünde başlatılan reformları desteklediğini ve Suriye’de yaşanan bütün sorunları çözecek tek gücün Suriye halkı olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı