GenelSuriye Düşmanları

Suriye’ye olası bir askeri müdahale öncesi İsrail’de seferberlik ilan edildi

Siyonist rejim, Suriye’den gelecek saldırılara hazırlandığını iddia ederek askeri güvenlik seviyesini maksimum seviyeye yükseltti

ABD önclüğünde oluşturulmaya çalışılan “Suriye’ye saldırı koalisyonu”nun hazrılıkları devam ederken Siyonist İsrail rejiminin askeri hazırlıkları da sürüyor.

Siyonist rejim parlamentosunda dün oylanan kararla birlikte ülkede seferberlik ilan edildi ve “ihtiyat birlikleri” orduya çağrıldı.

Bu arada Hayfa’daki Patriot füze bataryaları da alarm durumuna geçirildi ve Suriye’ye doğru çevrildi.

Öte yandan Siyonist basında çıkan haberlerde “İsrail” ordusunun Golan Tepeleri’ndeki askeri aktivitelere de hız verdiği ve bölgeye askeri çıkartma yaparak iki gün önce yoğun tatbikat sürecine girdiği belirtildi.

“İsrail” radyosu tarafından yayınlanan bir habere göre, Siyonist rejim parlamentosu dışilişkiler ve güvenlik komitesi başkanı Avigdor Lieberman, kendilerinin böyle bir arzusu olmamasına rağmen İsrail’in Suriye savaşına dahil olmak zorunda bırakılabileceğini söyledi.

Lieberman, İsraillilerden İçişleri bakanlığının talimatlarına uymalarını istedi ve her bir vatandaşın en kısa zamanda gaz maskesi etmesi gerektiğini hatırlattı.

Lieberman’ın konuşmasında Suriye saldırısını küçük bir olaymış gibi görmesi dikkat çekti. Halbuki olası bir müdahalede İsrail’e yapılacak misilleme ihtimalinin İsrailliler arasında korku ve endişelere sebep olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu