Genel

Terör gruplarındaki 191 kişi silahlarını bırakarak Suriye güvenlik güçlerine teslim oldular

Homs Kırsalının Reyan Bölgesinde terör eylemlerine katılmaktan pişmanlık duyan 191 kişi ilgili güvenlik birimlerine silahlarıyla birlikte teslim oldular.

Pişmanlıklarını dile getirerek teslim olan silahlılar bundan sonra vatan ve vatandaşların güvenliğine zarar verecek hiçbir faaliyette bulunmama taahhüdünde bulunduktan sonra resmi işlemleri düzenlenerek serbest bırakıldılar.

Konuyla ilgili bir demeç veren Baas Partisi’nin Baas Üniversitesindeki Büro Genel Sekreteri Muhammed İsa; pişmanlıklarını dile getirerek teslim olan silahlıların serbest bırakılmasının bir hoşgörü ve anlayış mesajı teşkil ettiğine değindi.

Pişmanlık duyan silahlıların normal yaşamlarına, ailelerine ve yuvalarına kavuştuklarına işaret eden İsa; Suriye’nin bütün evlatlarını kucaklayacak bir genişliğe sahip olduğunu bu topraklarda yaşayan halkın birlik ve beraberliği sayesinde yakında büyük bir zaferin kutlanacağını belirtti.

Homs Evkaf Müdürü Şeyh İsam el Mısri; hata işlediğini fark ederek pişmanlık duyan bütün silahlılara vatan kucağına dönme çağrısında bulunarak Suriyelilerin vatanlarına ve topraklarına olan vefa ve bağlılıklarının maruz kaldıkları her saldırıyı zaferle sonuçlandıracak bir güç teşkil ettiğini vurguladı.

Öte yandan yaptıklarından pişman olarak teslim olan silahlılar; kendilerine yeni bir yaşam kurma fırsatı verildiği için teşekkür ve minnettarlıklarını dile getirerek terörün hiç kimseye bir faydası olmayacağını söylediler.

Kendilerine tanınan yeni bir fırsatla hayatlarında yeni bir hayat açan bu kişiler terör saflarında silah taşımaya devam eden herkese yaptıkları hatadan dönme ve vatan kucağına sığınma çağrısında bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı