Genel

Teröristler Şam kırsalını füzelerle vurdu

Şam İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak Doğu Ğuta’da konumlanıp İsrail, Suudi Arabistan, ABD ve daha başka devletlerin ‘ılımlı muhalifler’ adı altında destekleyip yönlendirdikleri terör örgütlerin başkent Şam ve civarındaki yerleşim alanları ve hizmet altyapısını hedef alan füze saldırılarının devam ettiğini belirtti.

Kaynak teröristlerin fırlattıkları bir füzenin Emeviler Meydanı yakınlarında büyük bir elektrik trafosu üzerine düşmesiyle trafonun alevler içinde kaldığını ve başkentin ortasında yoğun bir kara dumanın yükselmesine yol açtığına dikkat çekti.

Olay yerine saha ziyaretinde bulunan Elektrik Bakanı Muhammed Züheyr Harbutlu; dış güçlere hizmet eden ve kimi devletler tarafından ‘ılımlı muhalifler’ adı verilen teröristlerin başkent Şam’da 30 megawat kapasitede büyük bir elektrik trafosunu hedef aldıklarını ifade etti.

Bakan Harbutlu 50 milyon lira maliyetindeki trafonun tamamen alevler içinde kalıp sabote edildiğini kaydetti.

İtfaiye ekiplerinin trafoda çıkan büyük yangını derhal söndürmeyi ve civardaki başka bir trafo ya da binalara sıçramasını engellediklerine dikkat çeken Harbutlu, bakanlığa tabi ekiplerin alternatif çözüm bulma ve elektrik enerjisini yeniden normal bir şekilde temin etme amaçlı yoğun çabalarda bulunduklarını söyledi.

Doğu Ğuta’da bulunan ve uluslar arası platformlarda kimi devletlerin ‘ılımlı muhalifler’ adını verip destek, örtü ve provokasyon temin ettikleri teröristlerin dün başkent Şam ve civarındaki yerleşim alanlarına gelişigüzel füze saldırılarında aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu 11 sivil vatandaş yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı