GenelSuriye DüşmanlarıYalan ve İftiralar

TRT bir yalan habere daha imza attı: Suriye’ye askeri operasyon başlattılar

TRT’nin son dakika olarak duyurduğu Suriye’ye müdahale haberi yanlış çıktı. Kısa sürede yayılan ve Le Figaro’ya dayandırılan haberin, TRT tarafından yanlış çevirildiği anlaşıldı.

TRT’nin televizyondan altyazıyla ve ‘son dakika’ ibaresiyle duyurduğu bir haber kısa sürede geniş yankı uyandırdı. Habere göre, Fransa Suriye’ye yönelik bir askeri müdahaleyi başlatmıştı.

Ancak TRT’nin haberini dayandırdığı Le Figaro’da yazılanlar, böyle bir sonuca ulaşmayı imkansız kılıyordu. TRT Le Figaro’nun haberini yanlış çevirmiş ve bir habercilik skandalına daha imza atmıştı. Üstelik TRT’nin duyurduğu haber, başka basın organları tarafından da haberleştirildi.

Le Figaro’nun haberinde ise, ABD, Ürdün ve İsrail tarafından eğitilen yaklaşık 500 kişilik Özgür Suriye Ordusu militanlarının Ağustos ortasından bu yana Şam’a yönelik bir saldırıyı başlatmış oldukları yazıyordu. TRT ise aylardır planlanan ve kamuoyunca da bilinen bu gelişmeyi, Suriye’ye yönelik bir askeri operasyonun başladığı biçiminde çevirerek, yeni bir skandalın adresi oldu.

Bir Yorum

  1. TRT`yi izlemiyorun yanli haber yapan iktidarin arka bahcesi gibi kullandigi sadece iktidarin ve yanda$larinin gerici güruhla doldurdugu kanaldan ba§ka türlü haber beklenmez,hesabini Türk halkina gelecekde vereneyecekleri bir dolu skandal habere imza atmi$lardir Allah kahretsin hepsini..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı