Genel

Trump yine İran’ı tehdit etti

Amerika Başkanı Donald Trump Pazar günü bir kez daha İran İslam Cumhuriyeti’ni askeri saldırı ile tehdit etti.

Amerika’nın terörist Başkanı Trump ABD kongresini bilgilendirmek üzere attığı yeni tweetinde, İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’na bağlı Kudüs Ordusu Komutanı şehit General Kasım Süleymani’nin şehit edilmesine göstereceği tepkide Amerikalı hedefleri veya şahısları hedef aldığı takdirde Washington bu kez orantısız düzeyde tepki göstereceğini belirtti.

Trump Cumartesi günü da İran İslam Cumhuriyeti’nin sert intikamından panikleyerek twitter hesabında İran’a meydan okumaya başlamıştı.

Trump Cumartesi güntü tweetinde İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’na bağlı Kudüs Ordusu Komutanı şehit General Kasım Süleymani’nin şehit edilmesine göstereceği tepkide Amerika’nın çıkarlarını veya Amerikalıları hedef aldığı takdirde İran’da aralarında kültürel hedeflerin de bulunduğu 52 noktaya saldıracaklarını yazmıştı.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami ise Amerika terör devletinin General Süleymani cinayetine gösterdiği tepkide, bu cinayetin stratejik bir intikam alma sürecine yol açacağını ve Amerika’nın bölgedeki varlığına da kesinlikle son vereceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı