FilistinGenelSuriye Dostları

Tümgeneral Caferi: Direnişin gücü tükenmez

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, bugün Tahran’da düzenlenen bir merasim kulisinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Gazze gelişmeleri ve Siyonist rejimin vahşi saldırıları karşısında Filistin İslami direnişinin mücadelesine temasla, Gazze savaşı, direnişin gücünün tükenmez olduğunu ve giderek büyüdüğünü ortaya koyduğunu belirtti.

İşgal altındaki topraklara çok sayıda roketlerin fırlatılması, düşmanın kara harekatında başarısızlığı ve Filistinlilerin tahammül gücünün artmasının direnişin gücüne güç kattığını teyit eden gelişmeler olduğunu ifade etti.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Genel Komutanı, bugüne kadar Filistin’de Siyonistleri yenilgiye uğratan her hangi bir güç gösterisinin İslam İnkılabının desteklerinden kaynaklandığını söyleyerek, İran İslam Cumhuriyeti’nin mazlumu savunmak için Şii veya Sünniliğine bakmadığına vurgu yaptı.

Gazze ve Irak olaylarını ABD ve Siyonistlerin politikalarının eş zamanlı ürünü olarak niteleyen Tümgeneral Caferi, Siyonist rejimin Şii ve Sünnilerin birliği sonucunda çözüleceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu