GenelÖne ÇıkanlarSuriye Düşmanları

Tünellerin keşfinden sorumlu Siyonist Komutan Filistinli keskin nişancı tarafından öldürüldü

Kısa süre önce Gazze sınırında keskin nişancı kurşunu ile vurulan Siyonist asker, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede öldü

Gazze sınırında iki gündür devam eden gerilimde bugün, Siyonist bir asker vuruldu. Dün sabah itibariyle Siyonist askerlerin sınırdaki Filistinlilere ateş açmasıyla başlayan gerginlik, gece boyunca yerini sükunete terk etmiş olsa da sabah saatlerinde vurulan Siyonist rejim askerinin ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılması, Filistin direnişinin işgal rejiminin saldırılarına boyun eğmeyeceğinin göstergesi oldu.

Pazartesi günü Siyonistler tarafından gerçekleştirilen saldırıda Siyonist rejim askerleri Filistinli bir direnişçiyi ayaklarından vurmuştu.

Siyonist rejim ordusu bugün öldürülen Siyonistin orduda görev yapan bir “sivil” olduğunu duyursa da Filistinli kaynaklar, söz konusu kişinin Siyonist orduda Filistin direnişinin tünellerinin keşfinden ve imhasından sorumlu olan üst düzey bir komutan olduğunu açıkladılar.

Hamas’ın askeri kanadı İzzettin el-Kassam Tugayları tarafından Salı günü yapılan açıklamada, sınırda bir ‘İsrail’ askerinin keskin nişancı ateşi ile vurulduğu ve işgal altındaki topraklarda bulunan Soroko Hastanesine ağır yaralı olarak sevk edildiği duyuruldu. ‘İsrail’ ordusu hastaneye kaldırılan askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kassam Tugayları yaşanan olaydan hemen sonra Siyonist rejim insansız hava uçaklarının Gazze semalarında alçak uçuş yapmaya başladığını ve Gazze’nin doğusuna Siyonist tankların yığınak yapmaya başladığını açıkladı.

Yaşanan bu olayla birlikte Cuma gününden bu yana sınır hattında Filistinliler ile Siyonist askerler arasında yaşanan küçük çaplı çatışmaların yavaş yavaş ses getirmeye başladığı ve Siyonist işgal rejimini de zora soktuğu görülüyor.

Önceki akşam Gazze’den Aşkelon’a füze ateşlemiş ve Siyonist mahallelerde çalan sirenler insanları korkuya sürüklemişti.

Öte yandan Batı Şeria’da yaşanan olaylarda bir ‘İsrail’ askeri bıçaklanarak hastaneye kaldırılmış, bir tanesi kurulu bomba düzeneğini imha etmeye çalışırken yaralanmış bir diğeri ise Filistinli mücahitler ile girdiği silahlı çatışmada yaralanarak hastanelik olmuştu.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Lübnan sınırında Siyonist orduya mensup bir asker, Lübnan askerinin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu