Genel

Vail el Halaki: Çin’le ilişkileri her alanda geliştirmeye özen gösteriyoruz

Suriye Başbakanı Vail el-Halaki dün Çinli CAMP Şirketiyle, kamu ve özel sektörlerle inşaat, enerji ve sanayi alanında imzalanan çerçeve anlaşmaları ele aldı.

El-Halaki, Çinli Şirketin Bölge Müdürü ve beraberindeki heyeti kabulü sırasında Suriye’nin Çin’le ekonomik, ticari, sanayi ve kalkınma alanında ilişkilerini geliştirmeye gösterdiği özeni vurgulayarak Çinli şirketlere Suriye’nin yeniden imarı ve yapılandırılmasına katkıda bulunma çağrısı yaptı.

Başbakan el-Halaki, Çin’in ilkeli siyasi tutumları ve Suriye’ye uluslar arası platformlarda verdiği desteğe dikkat çekerek ordunun teröristlere karşı kazandığı zaferlere ve vatan topraklarının tümünde istikrar ve huzuru sağlama çabalarına işaret etti.

Diğer yandan CAMP Şirketinin Bölge Müdürü, Suriye’deki uygun yatırım atmosferine dikkat çekerek şirketinin Suriye’de pek çok projeyi uygulamaya, diğer Çinli şirketlere Suriyeli şirketlerle işbirliği kurma ve kalkınma projeleri uygulama çağrısında bulunmaya hazır olduğunu bildirdi.

CAMP Şirketinin Bölge Müdürü, Suriye’ye kurulan büyük komploları kınayarak Suriye halkının zaferine inandığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı