GenelGörüntülü Destek GösterileriVideolar

Video – Paris’te Beşşar Esad’a destek gösterisi yapıldı

Fransa’nın başkenti Paris’te Suriye’ye Destek Gurbetçiler Topluluğu, Ulusalcı Suriyeliler Birliği ve Fransız Civitas Cemiyeti Fransız halk kitleleri ve Arap gurbetçilerin katılımıyla Paris’te Suudi krallık büyükelçiliği önünde gösteri düzenlediler.

Gösteri katılımcıları Fransa ve Suudi rejimlerinin yanı sıra Türkiye’deki Erdoğan rejiminin özel olarak Suriye, Irak ve Mısır, genel olarak da tüm bölgede tekfirci terör örgütleri destekleyen politikalarını şiddetle kınadılar.

Ortadoğu’da halklara karşı işlenen soykırımların sorumluluğunu söz konusu rejimlere yükleyen katılımcılar; bunlar ve terör örgütlerle işbirliğinde bulunan herkesin uluslar arası mahkemelerde yargılanmalarını talep ettiler. Katılımcılar söz konusu rejimlerin teröristleri desteklemekle insan hakları ve insani değer-ilkeleri tehlikeli bir şekilde ihlal ettiklerine, bunun da cezasını çekmeleri gerektiğine vurgu yaptılar.

Suriye bayrakları ve Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad’ın posterlerini taşıyan katılımcılar Paris semalarını Suriye’ye destek sloganlarıyla inletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı