GenelÖne ÇıkanlarVideolar

Video – Suriye’de çocuğunu kaybeden baba: Allah seni kahretsin ey Erdoğan!

Suriye’deki saldırıda bir babanın çığlığı: Allah seni kahretsin ey Erdoğan! Ey Suud! Ey Katar!

Bir babanın çığlığı yeri göğü inletiyordu. Enkaz altındaki yavrusunun ölüsünü teslim almış bağrı yanık bir baba, bu savaşa çanak tuttuğuna inandığı ve silahlı teröristlere hala daha yardım ettiğini bildiği Erdoğan’a ve Katar’a beddualar yağdırıyordu.

Humus’un doğusundaki bir ilkokula düzenlenen bombalı saldırıda öğrencilerden 16’sı hayatını ders sıralarında kaybetmişti. Okul kitapları kan içindeydi. Anneler ve babalar sinir krizi geçiriyor ve savaşın müsebbiblerine lanetler yağdırıyordu.

Suriye’yi yerle bir etmek için çaba gösteren bu teröristlerin saldırısını Körfez ülkeleri başta olmak üzere Suriye rejimine muhalif olan haber ajansları Beşşar Esed’in yaptığı yalanını bütün yüzsüzlükle servis ederken, çocuğu ölen bir baba gerçek failleri haykırırcasına: Allah seni kahretsin ey Erdoğan, ey Katar! diye bağırıyordu.

Bir kız çocuğu ise savaşı sürdürmeye ısrarlı olan bu teröristlere en güzel cevabı veriyordu: “Okumamızı istemiyorlar, ülkemizde insanların yaşamasını istemiyorlar. İnadına okuyacağız, inadına yarın okula geleceğiz, inadına yaşayacağız!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı