GenelGörüntülü Cinayet ve KatliamlarKurşuna DizmeVideolar

Video – Teröristler Tel Abyad’da Kürt halkının üzerine kurşun ve roket yağdırıyor

Suriye’nin Tel abyad kasabasında, El kaide teröristleri resmen halkın üzerine attıkları füze ve roket saldısında, 80 sivil’in şehid edildiğini gösteren, Video görüntüsü yayınlandı.

Gösterilen video’da, Köylerinden daha güvenli bölgeye kaçmak isteyen mazlum kürt halkının üzerlerine, aşikar bir şekilde füze ve roket atıyorlar. daha sonra etrafa yüzlerce kadın ve çocuğun, cansız bedeni görülüyor.

Evet güya kürt halkını koruyan PYD Güçlerinden de, hiç bir savaşçının etrafta görünmemesi, Müslüman kürt halkı katledilmek mi, isteniyor sorusu akla geliyor.

PYD lideri Müslümin gizli bir şekilde, Türkiyeye gelip Mit elemanlarıyla görüşmesinin ardından ve Irak Kürdistan bölgesi başbakanı Necırhan Barzani de, türkiyeye gelip bazı temaslarının ardından, suriyede de, el kaide eliyle kürt halkına karşı işlenen bu cinayetler ne anlama geliyor. İşlenen bu vahşi katliama Henüz ne BM’den ne İnsan hakları teşkilatından ve ne de, Kürt siyasi liderlerden ne bir kınama ve ne de, bir lanetleme açıklamalarının yapılmamması, epey düşündürücü olsa gerek…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı