Genel

World Tribune dergisi:Muhaliflerin Halep’te başarısızlığı, Türkiye ve Katar için facia

Amerika’nın ünlü World Tribune dergisi, Suriye’de silahlı teröristlerin Halep kentini ele geçirme çabasının başarısızlığı, Türkiye ve Katar için büyük bir facia olduğunu yazdı.

Suriyeli muhaliflerin Halep kentinin kontrolünü ele geçirmekte başarısız olduğunu ve stratejik bir yenilgiye uğradığını yazan World Tribune, bu durum Türkiye ve Katar için büyük bir facia sayıldığını belirtti.

Dergi, silahlı teröristlerin geçen Ekim ayında Halep kentinin kontrolünü ele geçirme sırasında büyük müsamaha gösterdiklerini belirtti.

Dergi, bu durum Ankara ve Doha’nın Suriye’de iç savaş meselesini yeniden gözden geçirmesine sebep olabileceğini, çünkü Türkiye Suriyeli muhalifleri eğiterek silahlandırdığını ve bu yüzden bu yenilgi Ankara için bir facia olduğunu vurguladı.

Dergi ayrıca Türkiye ve Katar’ın Amerika’yı Suriye’ye askeri müdahale konusunda kışkırtmaya ve böylece Beşar Esad yönetimini devirmeye çalıştığını yazdı.

Bir Yorum

  1. esed yanlısı abd den başka nasıl bir açıklama beklenir ki ? kardeşlerimizin mücadelesi başarılı bir şekilde devam ediyor… ne abd ne israil ne rusya ne çin başarımıza engel olamayacak. suriye gerçek sahiplerine , gerçek sahipleri de suriyeye kavuşmak için mücadele ediyor. bu özlemin bitmesine çok az kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu