Genel

Yabancı basın heyeti Suriye’nin Dera kentinde durumları gözlemliyor

Rusyalı ve İtalyan muhabir ve fotoğrafçılardan oluşan bir basın heyeti dün Dera kentini ziyaret ederek birçok vatandaşla görüştü ve kentte yaşanan olaylar ve bu olayların gelişimi ile ilgili anlatımlarını dinledi.

Adalet sarayı ve radyo televizyon merkezi gibi silahlı terör grupları tarafından yakma ve yıkma saldırılarına maruz kalan binaları ziyaret ederek incelemelerde bulunan basın heyeti ayrıca silahlı terör gruplarından ele geçirilen silah ve mühimmatları inceledikten sonra Dera Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Rusya 24 Televizyonundan Gazeteci Ana Stacia; Dera kentinde yaşananların gerçek yüzünü görmek amacıyla meslektaşlarıyla birlikte burada bulunduklarını dile getirerek bu ziyaret sırasında gerçeklerin medya araçlarının taşıdıkları haberlerden çok farklı olduğunu gördüklerini kaydetti.

Silahlı terör gruplarının hedef aldığı hükümet binaları ve kullandıkları silah türleri yönüyle Dera’nın gezdikleri diğer kentlere benzediğini dile getiren Stacia; bu durumun ülkeyi parçalamak ve insanların yüreklerine korku ekmek için hazırlanmış bir strateji bulunduğunu ortaya koyduğunu aktardı.

Dera sokaklarında yaşamın normal seyrinde olduğunu gözlemlediklerini belirten Stacia; gördüğü gerçekleri Rusya halkına aktaracağını vurguladı.

Basın heyeti ziyareti sırasında Dera Valisi Muhammed Halit el-Hanus heyete geçtiğimiz aylarda kentte yaşanan olaylarla ilgili ayrıntılı bir anlatım sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı