GenelYemen Gerçekleri

Yemen Ensarullahı: ABD ve İngiltere savaşı sürdürme hedefinde

Yemen Ensarullah hareketi siyasi şura üyesi Muhammed el’Boheyti, Yemen’deki savaşın devam etmesi ve tabii olarak silah satılmasının ABD ve İngiltere’nin ekonomik çıkarları için bir garanti olduğunu söyledi.

Dün bir açıklama yapan Yemenli şahsiyet, bölgedeki ABD ve İngiltere’nin stratejik ve siyasi çıkarlarının Siyonist rejim İsrail’i koruma olduğunu ve bu doğrultuda direniş ekseni ile savaşın sürdürülmesini istediklerini belirterek, bu durumun terör rejimi İsrail’in korunması için yapıldığını söyledi.

Yemen Ensarullah yetkilisi, ayrıca Yemen’deki savaşın devam etmesini Suudi ve B.A.E’nin açgözlülüğünün garantisi olarak değerlendirdi ve ”Suudi Arabistan ve BAE, Yemen’deki açgözlü hedeflerini savaşın devam etmesinde görüyor” dedi.

Bu arada Yemen’den alınan ayrı bir habere göre, Suudi rejimi ve işbirlikçilerine ait uçaklarının Hece kentine düzenledikleri saldırıda içlerinde kadın ve çocukların da olduğu en az 21 kişinin öldüğü bildiriliyor. Saldırıda meskuni çok sayıda evin de viran olduğu anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı