Yemen Gerçekleri

Yemen savunma bakanı Suudi topraklarında!

Yemen milli kurtuluş hükümeti savunma bakanı Muhammed Nasır el-Atıfi, Arabistan’ın Necran bölgesinde incelemelerde bulundu.

Yemen savunma bakanı, dün Arabistan topraklarında yer alan Necran’da bulunan Yemen güçlerinin durumunu yakından inceledi ve onlara  işgalcilere karşı mücadelede moral verdi.

Yemen savunma bakanı, sözkonusu incelemeleri sırasında Yemen güçleri ve Yemen halk komiteleri güçlerinin Ramazan bayramını da tebrik etti ve ”Yemenli güçlerin düşman topraklarının derinliklerinde zaferleri, Yemen silahlı güçlerinin stratejisini daha da ileriye taşıyacak’ dedi.

Bu arada Yemen savunma bakanının Arabistan topraklarına girmesi, medyada Suudi rejiminin aşağılanması yönünde tepkiler aldı.

Yemen ordusu ve halk komite güçleri son zamanlarda Arabistan’ın Necran bölgesinde önemli ilerlemeler sağlarken, bu bölgede Suud ordusunun 20 mevzisini ele geçirdi ve Necran kentine bakan tepelikleri kontrolüne geçirdi.

Suudi rejimi ve müttefikleri, bu zamana kadar işledikleri cinayetlere ve saldırılara rağmen Yemen halkının direnişinden dolayı hiç bir hedeflerine ulaşmadılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu