FilistinYemen Gerçekleri

Yemen ve bir çok ülkede ABD’nin Yüzyılın Anlaşması protesto edildi

Terör rejimi İsrail’in hamisi ABD’nin bölgede işgalci rejimi meşrulaştırmaya yönelik siyasetlerinin en önemlisi olan ve Filistin’i param parça etmeyi hedefleyen Yüzyılın Anlaşması’na bölge ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yemen halkı başkent Sana’da, Trump tarafından açıklanan sözkonusu tek yanlı anlaşmayı kınayan protesto gösterisi düzenlerken, Yemen halkı olarak her zaman Kudüs ve Filistin halkının yanında olacaklarını bildirdiler.

Göstericiler ve konuşmacılar Kudüs ve Filistin’in İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu bildirerek Kudüs’ün satılık olmadığını haykırdılar.

* Bu arada Moritanya’nın başkenti Novakşot’ta yüzlerce kişi ABD’nin sözde barış planını protesto etti.
Filistin bayrakları taşıyan Moritanyalılar, “Yüzyılın anlaşması” olarak adlandırılan sözde barış anlaşmasını protesto etmek için ABD Büyükelçiliği önünde toplandı.Göstericiler, bu eylemin düzenleyecekleri diğer gösterilerin başlangıcı olduğunu vurguladı.

* Ürdün’de yapılan bir basketbol maçında, taraftarlar ABD Başkanı Donald Trump’ın sözde Orta Doğu barış planını protesto etti. Ürdün Ligi’nde oynanan Alwahadat-Ortodoks maçında taraftarlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın sözde Orta Doğu barış planını “Anlaşma Geçmeyecek”, “Yaşasın Filistin” sloganlarıyla protesto etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı