GenelSuriye Düşmanları

150 silahlı terörist Türkiye gözetiminde Bab el-Hava’da toplandı

Arap, islam ve Afrikalı farklı ülkelerden bir araya gelen yaklaşık 150 silahlı, Haziran ayından bu yana Suriye yönetimi tarafından hizmeti durdurulan Bab el-Hava sınır kapısında Türkiye yönetiminin gözetimi altında toplandı.

AFP kameramanı farklı ülkelerden bir araya gelen 150 silahlı kişinin adı geçen sınır kapısında toplandığını aktardı.

Kameraman; Bab el-Hava sınır kapısında toplanan silahlı kişilerin Cezayir, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Fransa, Çeçenistan, Tunus ve kimi Afrikalı ülkelerden bir araya geldiklerini belirtti.

AFP kameramanının anlatımlarına dayanarak yayınladığı haberde söz konusu silahlı kişilerden bazılarının Taliban el-Şuri’ye bağlı olduklarını bir kısmının da İslami Mağrib el-Kaide örgütüne tabi olduklarını söylediklerini aktardı.

Ayrıca kameraman Bab el-Hava sınır kapısında toplanan 150 silahlı kişinin; makineli tüfekler, kaleşnikoflar, roketler ve el yapımı mayınlarla donatıldığını beyan etti.

Bilineceği üzere Suriye ordusu birlikleri Şam’ın Meydan semtini teröristlerden temizleme operasyonları sırasında farklı Arap ülkelerinden gelmiş olan birçok teröristi etkisiz hale getirmişti.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Haziran ayında ABD’li New York Times Dergisi; ABD istihbarat örgütü CIA’ya tabi unsurların Suriye’deki muhalefete silah teslimatında Türkiye tarafına gözetmenlik ettiğini ortaya koymuştu. Ve yakalanan birçok terörist televizyon ekranlarında yaptıkları itiraflarında İdlib ve Lazkiye’deki silahlı terör gruplarının Türkiye’den silah edindiklerini itiraf etmişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı