Suriye Düşmanları

ABD destekli teröristler Haseke’de kamu binalarını işgal ettiler

Suriye’de ABD desteğindeki Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG), Suriye’nin kuzey doğusunda yer alan Haseke’de kamuya ait bir çok binayı işgal ettiği bildirildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın bildirdiğine göre, DSG güçleri, Haseke’de Suriye Tahıl Müdürlüğü, Haseke Kenti ve Spor Şehri Elektrik Genel Müdürlüğü, Suriye Bilişim Derneği binaları, Sanayi Müdürlüğü, Turizm ve Çevre İşleri Müdürlüğü, Ticaret Bankası, Trafik İdaresi ve Nüfus Müdürlüğünün merkez binalarına silah zoruyla el koyarlarken, içindeki görevlilerini binalardan çıkardılar.

Bu doğrultuda, Suriye Tahıl Genel Müdürü Yusuf Kassem SANA’ya yaptığı açıklamada; DSG gruplarının Haseke’nin Gveyran mahallesindeki Tahıllar Genel Müdürlüğünü ele geçirdiklerini, işçileri oradan çıkardıklarını, müdürlüğün kapılarını kapattıklarını ve DSG’li muhafızlar kurduklarını söyledi.

SANA muhabiri de, DSG gruplarının Amerikan patronlarının emirlerini gerçekleştirmekte olduklarına işaret ederken bölgeyi askeri merkeze dönüştürmeyi amaçladıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu