Irak Gerçekleri

Asaib’ul Hak’tan Irak Başbakanı Kazımi’ye sert eleştiri

Irak’ın Asaib’ul Hak Hareketi Genel Sekreteri Kays Hazali, Başbakanı Kazımi’yi Haşdi Şabi üyelerini tutuklama emri yüzünden sert bir dille eleştirerek uyardı.

Irak’ın Asaib’ul Hak Hareketi Genel Sekreteri Kays Hazali, Haşdi Şabi üyelerini tutuklama kararını Irak yargısı vermediğini, bu kararı Başbakan Mustafa Kazımi bizzat aldığını belirterek, Kazımi’yi Haşdi Şabi hareketini karşısına almaması konusunda uyardı.

Hazali, hiç kimse direniş güçlerini Amerikalı terörist askerler Irak topraklarının terk edinceye dek bu canilerle mücadele etmekten vazgeçiremeyeceğini vurguladı.

Asaib’ul Hak Hareketi Genel Sekreteri Kays Hazali, Irak’ın Kazımi’den başka hiç bir Başbakanı direniş güçlerini hedef almadığını belirterek Kazımi bir nasihat olarak Haşdi Şabi mücahitleri Irak milletinin temsilcileri olduğunu söylemek istediğini ifade etti.

Irak direnişine bağlı hiç bir grup Bağdat’ın Yeşil bölgesinde ABD mekanlarından başka hiç bir devlet kurumlarını hedef almadığını kaydeden Hazali, Haşdi Şabi üssüne saldırmak ve bazı üyelerini tutuklamak büyük bir isyan olduğunu ve asla iyi sonuçları olmayacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu