Genel

ABD ve İngiltere Kızıldeniz’deki Misyonlarında Başarısız Oldu

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik El-Husi, dün yaptığı açıklamada; gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Abdulmelik El-Husi, Gazze’deki acı ve zulmün ABD’nin, İsrail rejiminin ve destekçilerinin başına gelecek bir lanet olduğunu söyledi.

El-Husi, Tel Aviv’in son dönemde Kassam Tugayları tarafından bombalanmasını çok önemli bir başarı olarak yorumladı.

Londra ve Washington’un, Tel Aviv’i desteklemek amacıyla Yemen ordusunun Siyonist rejime bağlı gemilere yönelik operasyonuna tepki gösteren Ensarullah Lideri, “İşgal altındaki topraklara giden tüm gemileri hedef almaya son derece hazırız. ABD ve İngiltere yalnızca kendi başlarını belaya soktu.” değerlendirmesinde bulundu.

Ensarullah Hareketi Lideri, “Amerika gücünü göstermek istedi ama İngiltere ile birlikte ağır bir yenilgiye uğradı ve gemilerini bile emniyete alamadılar.” ifadesini kullandı.

‘ABDveİngiltereKızıldeniz’dekiMisyonlarındaBaşarısızOldu‘

Abdulmelik El-Husi, “ABD’nin Yemen ordusunun Kızıldeniz’de İsrail bağlantılı gemilere saldırmasını önlemek amacıyla arabuluculuk yapmak üzere Çin’den yardım istemesi, Amerika ve İngiltere’nin misyonlarında başarısız olduklarını gösteriyor.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu