Genel

Amerika muhtemel tepki konusunda uyarıldı

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı Danışmanı Hamid Rıza Mukaddemfer İran’ın Amerikalı terörist askerlerden Irak’taki Aynul Esed üssünde ağır intikamını aldığını belirterek, Amerikalıların her türlü tepkisi Batı Asya bölgesinde tüm çıkarlarının ateşe verilmesine yol açacağını vurguladı.

Çarşamba günü Tesnim haber ajansına konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı Danışmanı Hamid Rıza Mukaddemfer, Amerika’nın göstereceği her türlü tepki İran ve direniş cephesinin daha sert tepki vermesine yol açacağını, zira Amerikalıların bölgedeki üsleri ve hayati çıkarları direniş güçlerinin menzili altında yer aldığını belirtti.

Mukaddemfer, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun intikamı en üst düzeyde ve Amerika’nın Irak’ta başkenti olarak ün yapan en önemli üslerinde alındığını, muhafızlar ordusunun seri tepkisi takdire şayan olduğunu vurguladı.

Amerikalı yetkililer İran’ın verdiği karşılıktan kaynaklanan aşağılanmayı kabul etmek zorunda olduğunu kaydeden Mukaddemfer, ilk tahminler bu üssün ağır hasara uğradığını gösterdiğini, gerçi Amerikalılar bu gerçeği örtbas etmek istediklerini kaydetti.

İran’ın bu operasyonu Amerika’nın haysiyetini yerle bir ettiğini vurgulayan Mukaddemfer, Amerikalılar İran onların en önemli üslerini kolaylıkla vurabileceğini fark ettiklerini ve bundan sonra da İran Amerika’nın çıkarlarını çok rahat vurabileceğini anladıklarını ifade etti.

Mukaddemfer ayrıca, bu sabah düzenlenen operasyon Amerika’nın füze savunma sisteminin zafiyetini ortaya koyduğunu, İran’ın fırlattığı tüm füzeler belirlenen hedeflere isabet ettiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı