Suriye Düşmanları

Amerikalıların %20’si Corona aşısında mikroçiplerin bulunduğuna inanıyor

Kamuoyu yoklamalarına göre, Amerikalıların %20’si mikroçiplerin onları tespit etmek için korona aşılarına yerleştirildiğine inanıyor.

YouGov ve The Economist tarafından geçen hafta yapılan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık yüzde 20’si aşının komplo olduğuna inanıyor ve mikroçiplerin korona aşılarına yerleştirilmiş olabileceğini düşünüyor.

Bu iddiayı destekleyecek hiçbir kanıt bulunmamakla birlikte, Amerikalıların yaklaşık yüzde 15’i aşılama yoluyla komplo teorisinin “muhtemelen doğru” olduğunu, yüzde 5’i ise “kesinlikle doğru” olduğu görüşündedir.

Korona virüsü hakkında yanlış bilgi geçen yıl boyunca tartışmalı bir konu oldu. ABD Başkanı Joe Biden geçtiğimiz günlerde sosyal medyada virüs hakkında yanlış bilgi yaymanın insanları öldürdüğünü söyledi.

Corona virüsünün sadece hükümetlerin ve uluslararası şirketlerin aşıyı kullanan milyonlarca insanın izini sürmesi için bir kılıf olduğunu söyleyen mikroçip teorisi hakkında sosyal medyaya yanlış bilgiler sızdırıldı.

Diğer komplo teorileri, aşı komplosunun arkasında olduğu söylenen Bill Gates ve eşini hedef aldı, ancak Bill ve Melinda Gates Vakfı iddiaları yalanladı.

Ocak ayında Corona aşısının domuzlardan alınan içerikler içerdiği ve birçok kişinin aşıyı reddetmesine neden olduğu söylentileri çıkmıştı ancak bazı doktorlar bu iddiayı yalanlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu