Suriye Düşmanları

Amerika’nın Suriye’deki buğday hırsızlığı sürüyor

Amerikan güçleri Suriye’den çaldığı 18 kamyon buğdayı Irak Kürdistan Bölgesine nakletti.

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre işgalci Amerikan güçleri, Suriye’deki tahıl silolarından çaldığı 18 kamyon buğdayı, Semelka sınır kapısından Irak Kürdistan Bölgesi’ne nakletti.

Malikiye’deki yerel kaynaklar, Amerikan güçlerinin Suriye ulusal servetini yağmalamasına Suriye Demokratik Güçleri’nin de işbirliği yaptığına dikkat çekerek Amerikan güçlerinin bu ay içerisinde Suriye’den Irak Kürdistan Bölgesi’ne 150 kamyon buğday ve 500 tanker petrol kaçırdığını söyledi.

Amerika, yaklaşık 10 yıldır ekonomik ve ticari yaptırımlara maruz bırakılan Suriye’ye Sezar yasası adı altında yeni ekonomik yaptırımlar uygularken Wall Street Journal gazetesi, İsrail rejiminin de 2019 yılından beri İran’dan Suriye’ye petrol taşıyan tankerlere deniz mayınlarıyla sabotajlar düzenlediğini bildirmişti.

Amerika, Suriye’den çaldığı petrolü Irak Kürdistan Bölgesi üzerinden veya Suriye’deki diğar silahlı gruplar aracılığıyla satarak hem Suriye Demokratik Güçleri’ne verdiği silahların parasını temin ediyor hem de bu örgüte finans sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu