FilistinSuriye Dostları

Beşad Esad: Şam’ın Filistin’i destekleme politikası değişmedi

Suriye Devlet Başkanı, Suriye’nin Filistin’e verdiği desteğin savaş öncesi ve sonrasında değişmediğini söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Filistin güçlerinin ve gruplarından oluşan  bir heyeti kabul etti. Görüşmede, son birkaç gün içinde Cezayir’deki Filistinli gruplar arasında gerçekleşen uzlaşma diyaloglarının sonuçları ve İsrail işgali ve Filistin topraklarında devam eden suçları karşısında yükselen halkçı duruma ayak uydurmak amacıyla bu uzlaşmaları geliştirmenin yolları masaya yatırıldı.

Esad, Cezayir diyaloglarının öneminin, Filistinlilerin ortaya çıkan birliğinden kaynaklandığını ve  bu birliğin, Filistin davasına hizmet etmek için çalışmanın başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulayarak, Filistin safları arasındaki birliğin, işgale karşı koyma ve haklarını geri kazanmadaki gücünün temeli olduğunu kaydetti.

Suriye halkının bir yanda direniş davasına, diğer yanda çıkara dayalı ilkelerine ve derin inancına dayanarak, karşı karşıya olduğu savaşa rağmen direnişi destekleyen pozisyonunu hiçbir şekilde değiştirmediğini vurgulayan Beşar Esad, ayrıca : “Savaştan önce ve sonra herkesin bildiği Suriye değişmeyecek ve direnişe destek olmaya devam edecek’’ dedi.

Heyet üyeleri ise, Suriye’nin direniş konusunda bir mihenk taşı ve sözleşmenin arabulucusu olduğunu ve tüm Filistin halkı ve Filistinli grupların Suriye’nin önemini, konumunu, rolünü ve fedakarlıklarını takdir ettiğini  belirterek, Suriye’nin tarihsel olarak direnişin kuluçka makinesi olduğuna ve sıkıntılı zamanlarda sığınılan kale olduğuna dikkati çektiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu