Genel

Beşar Esad, Dünya Sağlık Örgütü Başkanı ile deprem gündemini değerlendirdi

Suriye cumhurbaşkabı Beşar Esad, Dünya Sağlık Örgütü Başkanı “Tedros Adhanom” ile meydana gelen Suriye depreminde hayatını kaybedenlerin durumu hakkında Şam’da görüştü.

İranpres haber ajansının bildirdiğine göre, bu toplantıda Suriye cumhurbaşkanı, Dünya Sağlık Örgütü heyetinin bu durumda depremzedelerin tıbbi ve insani ihtiyaçlarını öğrenmek için Suriye’ye yaptığı ziyaretin önemini vurgulamış ve bu uluslararası kuruluşun Suriye sağlık sektörünü destekleme çabalarını takdir etmiştir.

Esad sözlerini şöyle sürdürdü:Suriye, bu ülkedeki sağlık sektörünün gerçekliğini değerlendirmek için kapsamlı bir plana dayalı olarak Dünya Sağlık Örgütü ile etkili bir işbirliği istiyor ve amacı, kanser gibi tehlikeli ve kronik hastalıklarla başa çıkmak için kaynak, ekipman ve ilaç eksikliğini gidermektir.

Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü başkanı, kendisinin ve heyetinin Halep’e yaptığı ziyareti depremzedelerin tıbbi ve insani ihtiyaçlarının tespiti için bir fırsat olarak nitelendirerek, “ Bu kuruluş bir sevkiyat tıbbi yardım malzemesi gönderdi ve önümüzdeki günlerde bir sevkiyat daha gönderecek.” Açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu