Genel

Beşşar el-Esad halkın arasına katıldı

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad, Şam’ın Emeviler Meydanında toplanan kalabalık halk kitlelerine bir sürpriz yaparak onları selamlamak ve yenilenmiş modern bir Suriye için ilerleme kararlılığını vurgulamak amacıyla meydandaki kalabalığa katıldı.

Kalabalık halk kitlelerine seslenen el-Esad, “bana duyduğunuz sevgi karşılıklıdır. Yüce Allahtan bana bu yüce halka yetecek kadar sevgiyi sığabilen büyük bir kalp vermesini diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı el-Esad, geleceğe güven duyduklarını söyleyerek “bu güveni sizde duyuyorum ve sizden alıyorum. Çünkü hiç şüphesiz komployu yeneceğiz” diye konuştu.

Diğer yandan kalabalık halk kitleleri bilinci ve ulusal duyguları yansıtan bir tablo çizerek bu sabah, Cumhurbaşkanı el-Esad’ın konuşmasını desteklemek ve yenilenmiş Suriye’yi kurmak amacıyla vatan meydanlarında toplandı.

Kalabalık kitleler, ulusal birliği vurgulayıp ülkenin içişlerine yönelik dış müdahaleyi reddederken el-Esad’ın dünkü konuşmasında özelliklerini belirlediği Suriye’ye ulaşma yönünde çalışmayı sürdürme ısrar ve kararlılığını vurguladı.

Kalabalık kitleler, sabahın erken saatlerinden itibaren Şam’daki Emevi, Halep’teki Sadullah el-Cabiri, Lazkiye’deki Valilik, Deyrezzor’daki Sibabahrat, Haseke’deki Ölümsüz Lider, Dera’daki el-Berid Bulvarı, Süveyda’daki Sultan Paşa el-Atraş Meydanlarıyla birlikte, İdlib’in Selkin, Cisreşşuğur kentleri ve Ebu el-Zuhur beldesinin ana meydanlarında toplanmaya başladı.

Meydanlarda toplanan kalabalık kitleler, Suriye halkının uygarlık portresini yansıtan, tüm baskılar, vatanın istikrar ve güvenliğini hedef alan kampanyalara karşı bilinci, özverisi ve yönetiminin etrafında kenetlenerek mücadele etme gücünü ifade eden sloganlar attı.

Bununla birlikte meydanlarda toplanan kitleler, vatan bayrakları ve Suriye halkının yönetiminin etrafında kenetlendiğini belirten, ordunun vatan uğruna verdiği fedakarlıklara dikkat çeken, fitneyi yok etme çağrısında bulunan kışkırtıcı basın dezenformasyon kampanyalarını reddeden pankartlar taşıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı