Genel

Beşşar Esad: Esnaf ve sanatkarlara ciddi bir rol düşüyor

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad bugün sabah saatlerinde Esnaf ve Sanatkarlar Genel Federasyonu Yürütme Ofis üyeleriyle bir araya geldi.

Görüşmede esnaf ve sanatkarların çalışmalarında karşılaştıkları zorluklar ele alınırken bu zorlukları ortadan kaldırma yolları tartışıldı.

El-Esad; ulusal ekonominin desteklenmesinde esnaf ve sanatkarların üstüne düşen misyonun önemine vurgu yaparak; maruz kaldıkları zorlukların aşılmasında federasyon ile devletin ilgili kurumları arasında görüş alışverişi ve koordinasyonun önemine işaret etti.

Cumhurbaşkanı el-Esad; federasyon çalışmalarının geliştirilmesi ve kalkındırılması çağırında bulunurken; esnaf ve sanatkarlarla direk iletişim içinde olması, onların sorunlarını dinlemesi ve çözmeye çaba harcaması gereğine dikkat çekti. El-Esad; ulusal sanat alanlarının korunması ve kalkındırılmasında kadroların eğitilip geliştirilmesinde federasyona ciddi bir misyon düştüğünü söyledi.

Federasyonun yürütme ofis üyeleri; federasyon profilinin yeniden yapılandırılmasında düşünce ve önerilerini takdim ederek, devletin esnaf ve sanatkarlara ilişkin karar mekanizmasına ortak edilmesinin önemini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı