Suriye DüşmanlarıYalan ve İftiralar

Bir çok Batılı ve Arap televizyon kanalı Suriye gerçeklerini çarpıtıyor

Suriye konusunda gerçekleri çarpıttıkları ve yalan haber ürettikleri ifşa edilen dünya basınının iki önemli televizyon kanalına, Arap gazetecilerden de sert eleştiriler yöneltiliyor. Arap Gazeteciler Birliği üyesi Rafik Lutf, sadece CNN International ve El Cezire’yi suçlamıyor. Ona göre, uydu üzerinden yayın yapan bir çok batılı ve Arap televizyon kanalı, Suriye hakkında gerçekleri çarpıtıyor.

Lutf, söz konusu iki televizyon kanalının, Suriye’deki “sabotajcılar” ile haber ürettiğini düşünüyor. Bu iddiasını desteklemek için anlattığı olay oldukça çarpıcı.

Suriye’nin Humus kentinden canlı yayın yapan bir kameranın aktardığı görüntüleri izlemeye başladığını anlatan Lutf, yedi saat boyunca kameranın aynı noktaya odaklanmasından şüphelenmeye başlıyor.

12 saat sonra görüntülerde bölgeden siyah dumanların yükselmeye başladığını kaydeden Luft, daha sonra CNN International ekibinin hızlıca bölgeye ulaştığını anlatıyor.

CNN International temsilcisi Arwa Damon’un Humus’taki petrol hattında patlamalar olduğunu bildirmesiyle şüpheleri artan Lutf, takip ettiği sabit kameranın görüntülerinin CNN’den yayınlanmaya başladığını görüyor.

“Kamera oraya CNN International için konulmuştu ve onlar patlamayı önceden biliyordu” diyen Lutf’a göre bu “sabotajcılar” ve CNN International’ın ortaklaşa haber “ürettiklerinin” açık kanıtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı