Genel

Chomsky: General Süleymani suikasti, bir terör eylemiydi

Amerika’lı ünlü teorisyen ve dilbilimci Noam Chomsky, İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs güçleri komutanı general Kasım Süleymani’ye yönelik suikastin bir terör eylemi olduğunu bildirdi.

Hindistan Times gazetesine demeç veren Chomsky, Amerika’lı güçlerin İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs güçleri komutanı general Kasım Süleymani’ye yönelik suikast girişiminin bir terör eylemi ve uluslararası yasaların ihlali olduğunu vurguladı.

Chomsky açıklamasının devamında, Washington yönetiminin yürüttüğü terör eylemleriyle dünya barışı için büyük tehdit olduğunu belirtti.

Bilindiği gibi geçen 3 Ocak tarihinde Irak’lı yetkililerin resmi daveti üzerine Irak’a giden İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs güçleri komutanı general Kasım Süleymani, beraberindeki Haşdi Şami komutanlarından Emu Mehdi Mühendis ve 8 kişiyle birlikte Amerika’lı terörist askerlerin düzenlediği hava saldırısında şehit düşmüştü.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu 8 Ocak tarihinde Amerika’nın söz konusu terör saldırısına karşı misillemede bulunarak Amerika’nın Anbar ve Erbil’deki askeri üslerini füzelerle hedef almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu