Suriye Dostları

Deyr ez-Zor halkından SDG’ye protesto

Suriye’nin Deyr ez-Zor kentine bağlı Cedid Bekkara beldesi halkı, Amerikan destekli Suriye Demokratik Güçleri’ni protesto eden bir gösteri yaptı.

SANA haber ajansının bildirdiğine göre Deyr ez-Zor ilinin doğusundaki Cedid Bekkara beldesi halkı işgalci Amerikan güçleri tarafından desteklenen Suriye Demokratik Güçleri adlı grubu protesto eden gösteriler düzenledi.

Yerel kaynakların SANA’ya yaptığı açıklamaya göre Cedid Bekkara halkı, Sriye Demokratik Güçleri militanlarının halkın ekinlerini ve mallarını yağmalamasını ve keyfi tutuklamalarla meydana getirdikleri güvenlik kaosunu protesto etti.      

Amerika, işgal altında bulundurduğu Suriye topraklarındaki tahıl ve petrolü Suriye Demokratik Güçleri militanlarını kullanarak yasadışı yollarla satıp desteklediği bu örgüte finans sağlıyor.

Ana yolu barikat kurarak kapatan göstericiler lastik yaktı ve işgalci Amerikan güçleriyle Suriye Demokratik Güçleri militanlarının bölgeden çıkarılmasını talep eden sloganlar attı.

Öte yandan yine SANA haber ajansının haberine göre Türkiye destekli silahlı grupların kontrolü altında bulunan Halep’in kuzeydoğusundaki el-Bab kentinde bomba yerleştirilmiş bir araçla saldırı düzenlendi.

El Bab kentinin merkezindeki el-İhsan camii yakınında park edilmiş bir araca yerleştirilen bombanın patlaması sonucu bir siville çok sayıda militanın yaralandığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu