Irak Gerçekleri

El Fetih İttifakı: Amerikalılar’ı Irak’tan ihraç edeceğiz

Irak el Fetih İttifakı Başkanı, Amerikan askerlerinin bu ülke topraklarını terk etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Irak Fetih İttifakı Başkanı Hadi el Amiri bugün Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis’in 1. şehadet yıldönümü dolaysıyla Amirli’de düzenlenen anma merasiminde yaptığı konuşmada, en önemli görevlerinden birinin Irak’ın ulusal egemenliğinin tamamen tahakkuk bulması ve tüm yabancı güçlerin Irak topraklarından çıkarılması olduğunu vurguladı.

Haşdi Şabi komutanlarından Ebu Rıza Neccar da merasimde yaptığı açıklamada, direniş komutanlarıyla ahtlerine bağlı kalıp, ülke, halk ve kutsallarını savunacaklarını söyledi.

Anma merasimine katılanlar, Şehit Süleymani ve Şehit Ebu Mehdi el Mühendis suikastı sorumlularının cezalandırılmasını istediler.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü eski Komutanı şehit General Kasım Süleymani 3 Ocak 2020’de Iraklı yetkililerin resmi daveti üzerine bu ülkeyi ziyaret ettiği sırada, Haşdi Şabi Komutanı Ebu Mehdi Mühendis ve 8 silah arkadaşı ile birlikte ve Amerika Başkanı Donald Trump’ın doğrudan talimatı üzerine ABD terör ordusunun Bağdat havaalanına yakın bir noktada düzenlediği suikastte şehit düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu