Suriye Dostları

Emir Abdullahian: Amerika’nın hegemonyası hızla çöküyor

İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, Çin ve Rusya devletleri Amerika’nın tek taraflı yaptırımları ile mücadelede yapıcı emek harcadıklarını, Amerika’nın dünya üzerinde hegemonyasının hızla çökmek üzere olduğunu vurguladı.

Tahran’da Rusya’nın İran Büyükelçisi Levan Jagaryan ile görüşen İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Emir Abdullahian, iki ülke arasındaki parlamenter, siyasi ve iktisadi ilişkiler sürekli geliştiğini, kültürel ilişkilerin gelişmesi tüm alanlarda iş birliğini takviye etmek için uygun altyapı oluşturduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi’nin yaptırımlarla stratejik mücadele eylem planı, Bercam nükleer anlaşmasının diğer taraflarının anlaşmadaki yükümlülüklerini yerine getirmeleri için son fırsat olduğunu kaydeden Emir Abdullahian, Amerika’nın hasmane tutumundan başka, AB troykası da İran milletine yönelik sözünü tutmadığını ve Bercam anlaşmasındaki yükümlülüklerini yerine getirmediğini kaydetti.

Görüşmede Rus diplomat Jagaryan da Tahran ve Moskova ilişkileri stratejik olduğunu belirterek, Amerika’nın başka ülkelere insanlık dışı yaptırım dayatması, beyaz sarayın itibarını yerle bir ettiğini vurguladı.

İran ve Rusya arasındaki parlamenter ve siyasi ilişkilerin iyi ilerlediğini kaydeden Büyükelçi Jagaryan, iki ülke arasındaki iş birliği, bölgede başka ülkelere iyi bir örnek oluşturduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu