Genel

Emperyalizmin Suriye ve İran’a yönelik saldırgan tutumları eleştirildi

Yunan Dünya Barış Komitesi Türk savaş uçağının Suriye hava sahası ve egemenliğini ihlal etmesiyle Suriye hava savunma güçlerinin bu uçağı düşürmeleri ardından Suriye’ye yönelik emperyalist hamlenin tırmandırılması ardından bildiri yayınladı.

Komite bildirisinde; Suriye ve İran’ı hedef alan emperyalist planları çökertme ve Yunanistan’ın emperyalizmin yeni savaşına katılmasını önleme amacıyla tüm barış hareketlerini dikkatli olmaya ve tüm sendikalarla koordinasyonda bulunmalarına çağırdı.

Emperyalistleri halkların katilleri olarak nitelendiren komite; emperyalizmin bu savaşında Yunanistan toprakları, semaları ve denizlerinin yanında Yunanistan’da bulunan NATO üssünün kullanılmasına izin verilmeme çağrısında bulundu. Aynı zamanda bu üssün kapatılması ve Yunanistan’ın muhtemel bir savaşa hiç bir şekilde dahil edilmemesi talebinde bulundu.

Komite bildirisinde ayrıca İsrail ile imzalanan tüm askeri anlaşmaların iptal edilmeleri ve ülke sınırları dışındaki tüm Yunanlı askerin geri çağrılmaları gereğine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı