Cinayet ve KatliamlarFotoğraflı Cinayet ve KatliamlarGenel

Foto – Suriye’de terör patlamasında şehit olanlar ebedi aleme uğurlandı

Suriye’de geçen Perşembe sabahı Şam çevre yolunun Kazzaz yol ayırımı yakınlarında meydana gelen iki terör patlamasında yaşamlarını yitiren şehitler bugün Şam’daki Osman Camisinde düzenlenen görkemli törenle son yolculuklarına uğurlanıyor.

Resmi ve halk kitlelerinin geniş katılımıyla düzenlenen uğurlama töreninde kılınan cenaze namazı ardından şehitlerin vatan bayrağına sarılı naaşları omuzlarda taşındı.

Şehitlerin naaşları omuzlarda taşınırken; onları uğurlamak için akınlar halinde gelen halk kitleleri terör gruplarının eylemleri ve onları destekleyenleri şiddetle kınayan sloganlarla yeri göğü inlettiler.

Kitleler Suriye halkının vatan ve onurunu savunma azminin kırılmayacağını belirtirken, terör gruplarına karşı demir yumruk kullanılması talebinde bulundular.

Bu arada insanların yoğun oldukları bir bölgede intiharcı iki teröristin patlayıcı yükledikleri iki arabayla düzenledikleri hain eylemde; asker ve sivil vatandaşlardan olmak üzere 55 kişi şehit düşmüş, 15 ceset torbası dolusu ceset parçaları toplanmış ve 372 kişi yaralanmıştı. Ayrıca 21 araç kömüre dönüşmüş, 105 araç tamamen tahrip olmuş, 78 araç muhtelif düzeylerde hasarlara uğramış, 400 ev yine farklı düzeylerde hasara uğramış, civarda bulunan kamu ve özel mülklerde büyük maddi hasarlar meydana gelmişti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu