Cinayet ve KatliamlarFotoğraflarFotoğraflı Cinayet ve KatliamlarGenel

Foto – Suriye’de teröristler dehşet verici katliamlar yapıyor

Suriye’de yetkili bir enformasyon kaynağı bir kısım uydu kanalların yayınladığı görüntülerin silahlı terör gruplarının Homs ilinde kaçırdıkları ve katlettikleri vatandaşlara ait olduğunu açıkladı.

Silahlı terör gruplarının Homs ilinin kimi semtlerinde yaşayan insanları kaçırarak katlettikten sonra cenazelerini tenkil ettiğini ve görüntülerini Suriye’ye karşı uluslararası tepki yaratmak amacıyla kullandığını aktardı.

Kaynak; Silahlı terör gruplarının BM güvenlik konseyi toplantıları katletme eylemlerini tırmandırarak bunu uluslararası alanda Suriye’ye karşı kullanmasının bilindik bir durum olduğuna işaret etti.

El-Cezire ve el-Arabiye televizyonları gibi kanlı televizyon kanallarının silahlı terör gruplarının işlediklerin katletme eylemlerine ortaklık ettiğine dikkat çeken kaynak bu kanlarlın muhabir olarak itimat ettiği kaynakların silahlı terör grupları üyeleri olduğunu belirtti.

Bu arada Suriye ve halkına karşı düşmanca tutumları provoke etmek amacıyla Uluslararası Güvenlik Konseyinin oturumundan önce silahlı terör grupları ve Suriyeli kanların akıtılmasında ortakları sayılan medya kanalları dehşet verici vahşi bir katliamda bulundular.

Suriye televizyonunun yayınladığı görüntülerde insanlık, din ve ahlakla hiç bir ilişkileri bulunmayan terör grupları Homs Kentinin Kerm el-Zeytun Semtinde aileleri olduğu gibi katlettikleri, çocuk, kadın yada yaşlı demeden vahşi bir şekilde tüm ailenin fertlerini öldürdükleri ortaya çıktı.

Kana susamış cani ruhlarını tatmin edemeyen teröristler gerçekleştirdikleri bu vahşetin video çekimlerini yaparak, onlara karşı kahraman bir şekilde karşı koyan ordu ve güvenlik güçlerine yükleme amacıyla ortakları olan medya kanallarına gönderdiler.

Evin duvarı üzerine “Faruk Taburları Buradan Geçti” ibaresi yazan sözde ‘Faruk Taburu’ söz konusu insanlık dışı vahşetten sorumlu olduğunu belgelemesiyle çocuğuyla yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle kocaman bir aile eli kanlı gözü dönmüş teröristlerin çirkef eylemlerine kurban gittiler.

Semt ahalisinden bir bayan vatandaş; teröristlerin katlettikleri ailenin basit insanlardan oluştuğunu ifade ederek, ailede 75 yaşında bir yaşlı bir adamın bulunduğuna işaret etti.

Katledilen ailenin bir başka komşusu ise; ailenin, dayatma ve direktiflere boyun eğmediği için gözü dönmüş teröristler tarafından insanlık dışı bir şekilde öldürüldüğünü söyledi.

Semt ahalisinden bir çok vatandaş; teröristlerin henüz inşaat durumunda olan terk edilmiş bir binayı kaçırdıkları masum insanları öldürme ve cesetlerini parçalama vahşetlerinde kullandıklarını ifade ettiler.

Vatandaşlar; teröristlerin kaçırdıkları masum insanları istedikleri şekilde görüntülediklerini ve bu görüntüleri ortakları olan medya kanallarına gönderdiklerini belirttiler.

Semt ahalisinden bir bayan; silahlı terör gruplarının terör ve vahşette hiç bir sınır yada ilke tanımadıklarına vurgu yaparak, masum insanları yakalayıp tecavüz ettiklerini, öldürdüklerini ve sonra da sokağa attıklarını anlattı. Bayan vatandaş; teröristlerin ayrıca bu eylemlerini görüntüleyip onları destekleyen dezenformasyon kanallara gönderdiklerini ekledi.

Yayınlanan Görüntülerde Akrabalarının Cansız Bedenlerini Teşhis Ettiler

Bu arada Homs Kentinin muhtelif semtlerinde yaşayan bir çok vatandaş; terör gruplarının gerçekleştirdikleri dehşet ve vahşet dolu eylemleri anlatırlarken teröristlerin insanlık dışı vahşetlerini ve barbarlıklarını kelimelerle anlatmalarının imkansız olduğunu söylediler.

Homs ahalisinden vatandaşlar; Suriye ve halkına karşı pervasız ve ahlak dışı bir hamle yürüten medya kanallarının yayınladıkları görüntülerin silahlı terör grupları tarafından gerçekleştirdiklerini ifade ederlerken, görüntülerde yakınlarına ait cansız bedenlerin bulunduklarını belirttiler.

Vatandaşlar; görüntülerde teşhis ettikleri cansız bedenlerin silahlı terör grupları tarafından kaçırılan akrabalarına ait olduklarını söylediler.

Homs Kentinin Bab el-Subaa Semtinden olduğunu ifade eden Ahmet Şhab; kanlı uydu kanallarının yayınladıkları görüntülerde en azından iki cesedi tanıdığını belirtirken, iki cesedin silahlı terör grupları tarafından bir aydan fazla bir süredir kaçırılan iki tanıdığına ait olduğunu vurguladı.

Silahlı terör gruplarının semt ahalisi arasında dehşet ve terör estirdiklerini belirtetn vatandaş Şhab; teröristlerin masum sivil vatandaşları kaçırdıklarını, katlettiklerini ve ardından güvenlik güçlerinin yaptığını iddia etmek için parçalayıp görüntülediklerine dikkat çekti.

Nazihin Semtinden Halit el-Neccar ise yayınlanan görüntülerde iki cesedi tespit ettiğini belirterek, aynı mahalleden olduklarını ve bir ay önce terör grupları tarafından kaçırılmış olduklarını söyledi.

Neccar teröristlerin Nazihin ve civar semtlerde fesat, yıkım, kaos ve terör estirdiklerini belirterek vatandaşları kaçırdıklarını ve sonra da öldürüp cansız bedenlerini vahşi ce tenkil ettiklerini ifade etti.

Nezha Semtinden Fuat Süleyman; Cezire kanalında yayınlanan görüntülerdeki bir cansız bedenin kuzeni Cihat’a ait olduğunu ifade ederek, Cihat’ın teröristler tarafından 1.5 aydan fazla bir zamandır kaçırılmış olduğunu söyledi.

Nazihin Semti ahalisinden Ebu Halit el-Abdullah; teröristlerin semt ahalisine barbar saldırılarda bulunmaları nedeniyle semtteki durumların oldukça kötü olduğuna işaret etti.

Ebu Halit; teröristlerin semt ahalisini evlerinden çıkmalarını engellediğini, gıda ve diğer ihtiyaçlarını karşılamalarına izin vermediğini ifade ederek, silah zoruyla gasp ettikleri bir kısım evleri kaçırdıkları masum insanları hapsetmek ve işkence etmek için kullandıklarını söyledi. Aynı zamanda bu teröristlerin katlettikleri masum vatandaşların cansız bedenlerini tenkil ettiklerini ve Sittin Caddesine attıklarını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı