Destek GösterileriFotoğraflarFotoğraflı Destek GösterileriGenel

Foto: Üniversite öğrencileri terörü ve destekleyicilerini lanetlediler

Üniversiteliler; insan hakları, din ve farklı ilkelerden söz ederek masum kanların akıtılmasına provokasyon yapan, bu eylemleri gerçekleştirenleri destekleyen ve barındıranların hem bu dünyada hem de ahrette yüce hakkın huzurunda hesap vereceklerini vurguladılar.

Dezenformasyon yada süslü püslü sözlerin ne olduğunun ve ne planlandığının bilincinde olan Suriye halkını vatanını ve bu vatanın onurlu tutumlarını savunma iradesini kıramayacaklarının altını vurgulayan üniversiteli gençler; Suriye’nin onurlu ve ilkeli tutumlarını çekemeyenlerin bu tutumları sabote edemeyeceklerini ifade ettiler.

Üniversiteli gençler; bir kısım taraf ve medya kanallarının, kahraman Suriye ordusunun adını lekelemeye çalışmaya çalıştıklarına işaret ederek, bunun tüm yasalar, ilkeler, değerler, örf ve adetlerde kesinlikle düzeysiz ve ahlaksız bir davranış olduğunu hatırlattılar. Ordu ve silahlı güçlerin; vatandaşların ve masum insanların canlarını, mallarını ve onurlarını gasp eden terör gruplarına karşı tam bir sorumluluk, duyarlılık ve onurla karşı koyduklarını belirten üniversiteliler, Suriye halkının aklıyla alay etmeye kimsenin hakkı olmadığını vurguladılar.

Üniversiteliler Suriye halkının; kendilerini sözde özgür Suriye ordusu olarak tanıtan eli kanlı çetelerin gerçeğini çok iyi bildiklerini ifade ederek, onları destekleyenlerin de amaç ve niyetlerini de bildiğini söylediler.

Üniversiteli gençler; Suriyeli onurlu her vatandaş gibi vatanı kanlarıyla-canlarıyla savunmaya devam edeceklerini, gözü dönmüş teröristlerin barbar ve vahşi eylemleriyle iradelerini kıramayacaklarını belirterek, hak ve halk iradesinin üstünde hiç bir gücün bulanamadığına vurgu yaptılar.
Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı