Suriye Dostları

General Safevi: Amerika’nın düşüş dönemi başlamıştır

İran İslam Cumhuriyeti başkumandanı Ayetullah Hamenei’nin yüksek danışman ve yardımcısı, Amerika’nın dünya ve batı Asya bölgesindeki siyasi ve askeri düşüş döneminin geldiğini belirtti.

Tümgeneral seyit Yahya Rahim Safevi dün twitter sayfasındaki bir paylaşımda Amerikan terörist ordusunun Irak’taki illegal ve gayrı meşru varlığına tepki olarak, “Amerika hükümeti ve yönetiminin uluslararası kurallar ve anlaşmalara bağlılığı konusunda kendi durumunu belirlemesi gerektiğini” yazdı.
Komutan Safevi Irak parlamentosunun geçen miladi yılın sonlarına doğru yabancı askerlerin ihraç yasası başlığında Amerikalı terörist askerlerin Irak topraklarından ihraç edilmesini istediğine işaretle, bu yasanın ardından söz konusu askerlerin Irak’ta varlığının sürmesinin Irak milli hakimiyetinin ihlali olduğun belirtti.
Başkumandanın yüksek danışmanı ve yardımcısı ayrıca “eğer Amerika hükümeti ve hakimiyeti uluslararası kurallar ve anlaşmalara bağlı değilse Irak topraklarınaki işgal ve illegal varlığının bedelini kabul etmesi gerektiğini ve Irak halkı, ordusu ve devletinin Amerika’nın maceracılığına karşı meşru ve yasal savunmasının da kaçınılmaz olduğunu” sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu