Genel

Halep kenti krizin başlamasından beri sakin ve huzurlu bir yaşam sürüyor

Halep Kentini ziyaret eden BM gözlemcileri ekibiyle bir araya gelen Halep Valisi Muvaffak Haluf; Halep ili ve bu ilin coğrafi, tarihi, sosyal, ekonomi, sanayi ve ticari özellilerine ışık tuttu.

Halep Valilik binasında yapılan görüşmede Vali Haluf; ilin Suriye’de krizin başlamasından beri sakin ve huzurlu bir yaşam sürdüğünü, fakat bir süre önce başka yerlerden gelen terör gruplarının Halep’e girdiklerini, şiddet, kaos ve sabotaj eylemleri uygulamaya başladıklarını belirtti.

Halep Valisi Haluf; görevinde başarılı olması için BM gözlemci ekibine gereken tüm kolaylıkları sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

BM Gözlemciler Ekibi Başkanı Plus Franco; batı medyasının Suriye’deki durumlara ilişkin görevleri sırasında gördüklerinden farklı bir görünüm takdim ettiklerini ve yaşanan durumları abarttığını belirtti.

Franco; Halep’te durumların sakin ve normal olduğunu açıklayarak, sükunet ve güvenliği bozan bir şey görmediklerini ekledi.

Bu arada Franco’nun başkanlığında dört gözlemciden oluşan ekip Halep’te Bab Hadid, Katıcı, Meyser, Bab el-Neyreb, Çevreyolu ve Havalimanı yolu bölgelerini ziyaret ederek durumları yakından gözlemlemişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı