FilistinGenel

Hamas ve Kassam Tugayları’ndan eş zamanlı açıklama

Han Yunus’ta Siyonistlerle Kassam mücahitleri arasında yaşanan çatışma sırasında bir Siyonist asker ağır yaralanmış, bir Kassam komutanı da şehit olmuştu. Olayla ilgili Hamas ve askeri kanadı Kassam Tugayları’ndan eş zamanlı yanıt geldi.

Bugün bir İsrail askerinin sınır bölgede kanas kurşunuyla vurularak yaralanmasının ardından çıkan çatışmalarda Filistinli direnişçi Teysir Es-Semiri şehit edilmiş, aynı çatışmalarda bir İsrail askeri de ağır yaralanmıştı.

Olayın hemen ardından Hamas Hareketi tarafından yapılan açıklamada “Siyonistlerin tehlikeli saldırganlığıyla karşı karşıyayız. İşgalciler ateşle oynuyorlar. Bu yaptıklarının bedelini ödemeye hazır olsunlar” denildi.

Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan ise “Direnişin halkını müdafaa etmesi en tabi hakkıdır” dedi.

Kassam Tugaylarının internet sitesinde de olayla ilgili olarak bir bildiri yayınlandı. Söz konusu bildirinin metni şu şekilde:
““Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler ve Rableri katında rızıklandırılırlar.”
Kassam Tugayları Siyonist Saldırı Sonucunda Şehit Edilen Kahraman Mücahit Teysir Es-Semiri’yi Uğurluyor

Dinlenmek nedir bilmeyen Kassam mücahitlerinin cesaretle yürüdükleri bu yolda onlar için susmak bile bir cihad, bir hazırlık oluyor. Askeri eğitimlerinden tünel kazmaya kadar birçok işle meşgul olan bu kahramanlar en değerlilerinden vazgeçerek nefislerini Allah’a satıyorlar. Ablukaya, baskılara rağmen kayalıklardan tünel kazmaya devam ediyorlar. Üstelik onları bu yola bağlayan Siyonistlerin yüzlerinin kararacağı o ahiret gününe olan inançlarından başkası değil…

İşte bugün bu cihad ve direniş sahnesinde, bu şeref ve izzet meydanında bir kahramanımızı daha şehit verdik:
Şehid Mücahit Teysir Yusuf Müslim Es-Semiri (34 Yaşında)

Teysir Es-Semiri 2 Rebiü’l-Evvel 1436-24 Aralık 2014 Çarşamba günü öğlen vaktinde Hanyunus’un doğusunda yaşanan Siyonist saldırı sonucunda –Allah’ın izniyle- şehadete kavuşarak bu dünyadan ahirete irtihal etti.
Allah’tan onun şehadetini kabul etmesini, cihadını makbul olanlardan kılmasını, ona cennetlerin en güzelini bahşetmesini, ailesine ve yakınlarına da sabır vermesini niyaz ediyoruz.
Siyonist işgal bu saldırılarının sorumluluğunu üstlenmeye hazır olmalıdır. Şehitlerimizin kanları Filistin’in özgürlüğüne giden yolda yolumuzu aydınlatan bir ışıktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu