Filistin

HAMAS’tan Kudüs’teki şehadet operasyonuna ilişkin açıklama

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS), Pazartesi günü Kudüs’te düzenlenen şehadet operasyonunun ardından yaptığı açıklamada, operasyonun Siyonist rejimle uzlaşmacılara bir mesaj olduğunu söyledi.

Fars Haber Ajansı’nın haberine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi “Hamas”, El Aksa Camii kapılarından birinin yakınında genç bir Filistinlinin şehadet operasyonunun ardından dün akşam bir açıklama yaptı.

Şehadet operasyonuna atıfta bulunan Hamas, açıklamasında Filistin halkının Mescid-i Aksa’yı savunmadaki kahramanlıklarının bu etabın başlangıcı olduğunu ve El-Aksa Camii’nde bu şehit kanının El-Aksa Camii’ne saygısızlık eden aşırılık yanlıları ve siyonist yerleşimcilere bir mesaj olduğunu vurguladı.

Hamas, işgalcileri El Aksa Camii’ne saygısızlık etmeye devam etme konusunda uyarırken, Filistin halkının işgalcilerin saldırganlığına her zaman karşılık vermeye hazır olduğunu bildirdi.

Filistin İslami Direniş Hareketi, dün akşamı şehadet eyleminin, Filistin halkının, Ümmetin ve El Aksa Camii’nin haklarını görmezden gelerek ilişkileri normalleştirmeyi seçen herkese bir mesaj olduğunu ekledi.

Dün akşam, Filistinli bir genç, Mescidi Aksa’nın kapılarından birinin yakınında ırkçı İsrail rejimi güçlerine karşı bir şehadet eylemi düzenlerken terör rejimi güçleri Filistinliyi ateş açarak yaraladılar.

Siyonist gazete Yedioth Ahronoth ise dün bir Filistinli gencin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu